Kije trekkingowe – niezastąpione w górskich wędrówkach

Miłośnicy górskich wędrówek doskonale orientują się w trendach dotyczących akcesoriów turystycznych. Zdają sobie sprawę z tego, że zakup kijów trekkingowych jest bardzo pomocny w pokonywaniu dłuższych tras i stromych podejść przy zdecydowanie mniejszym wysiłku. 

Dobór odpowiedniego sprzętu ma znaczenie

Kije trekkingowe często bywają utożsamiane z kijkami do nordic walking i bywają kupowane zamiennie. Prawda jest jednak taka, że korzystanie z nich niezgodnie z ich przeznaczeniem może utrudnić wędrówkę, a ich założeniem jest coś zupełnie odwrotnego. Zadaniem kijków trekkingowych jest bowiem zwiększanie komfortu podczas pokonywania szlaków oraz pomoc w łatwiejszym poruszaniu się po trudnym terenie.  Dlatego zawsze należy pamiętać o tym, by dobierać sprzęt zgodnie z daną aktywnością, ponieważ nieodpowiedni zamiast pomóc, może jedynie przeszkadzać. 

Zalety korzystania z kijków trekkingowych

Korzystając z kijów trekkingowych idzie się zdecydowanie szybciej, pewniej i wkłada się w to dużo mniej wysiłku. Pomagają również zachować równowagę na nierównych nawierzchniach, a w związku z tym ograniczają ryzyko upadku mogącego skończyć się kontuzją bądź poważnym urazem. Kije w skuteczny sposób odciążają stawy i kolana, które w przypadku wędrówek najczęściej ulegają wspomnianym kontuzjom. Przede wszystkim z tych względów na szlakach widuje się więc coraz większe ilości turystów z kijkami trekkingowymi.

Osoby zainteresowane kijami zapraszam pod adres: https://www.polarsport.pl/akcesoria/kije.html