Buty trekkingowe – jakie wybrać?

Podczas górskich wędrówek i wspinaczek stopy narażone są na ogromny wysiłek i obciążenie. Nie bez przyczyny buty trekkingowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia miłośników tego typu wrażeń. Wybór odpowiedniego modelu sprawi, że posłużą one przez wiele lat i zapewnią komfort, wygodę oraz ponadprzeciętną ochronę. 

Jaką wysokość cholewki wybrać?

Niskie buty trekkingowe są najbardziej uniwersalnym wyborem i sprawdzają się w przypadku niewymagających szlaków. Nie nadają się natomiast do wspinaczki wysokogórskiej. Modele za kostkę optymalnie ją zabezpieczają i gwarantują dobrą stabilizację. Są odpowiednie do zdobywania nieco wyższych szczytów. Najbardziej wyspecjalizowanym obuwiem górskim są wersje wysokie, sięgające łydki. Doskonale chronią przed zimnem w wysokich pasmach górskich. 

Jakie buty górskie na lato, a jakie na zimę?

Ogromne znaczenie przy wyborze butów trekkingowych ma to, kiedy planuje się górskie wędrówki. Latem lepiej zdecydować się na model lżejszy, zwłaszcza w przypadku gdy nie planuje się wędrówek w wyższe partie gór. Niezwykle istotne jest także to, aby posiadały one membranę o wysokim stopniu wentylacji oraz odprowadzającą nadmiar wilgoci na zewnątrz. Zimą najlepiej wybierać buty trekkingowe z grubą wyściółką, która zapewni jak najlepszą ochronę termiczną stopom. Jeśli są państwo zainteresowani tematyką, ofertę takich butów możecie poznać na: https://www.polarsport.pl/buty/buty-trekking.html .