Jakie rzeczy musisz zabrać ze sobą w góry?

Wycieczki w góry są częstą formą spędzania wolnego czasu przez Polaków. Nie ma co się dziwić, w taki sposób można się wyluzować, odpocząć od trosk życia codziennego, a przede wszystkim zadbać o swoje ciało i zażyć świeżego powietrza. Górskie wypady wiążą się również z tym, że trzeba zadbać o wiele aspektów, zarówno w zaopatrzeniu, jak również ubioru. Aby się dowiedzieć tego, co musisz zabrać ze sobą, zapoznaj się z naszym krótkim artykułem. Zapraszamy do lektury.

Woda i prowiant

Idąc w góry musisz mieć świadomość, że liczy się to, co weźmiesz w plecaku. Mówiąc o tym, że musisz wziąć ze sobą jedzenie i wodę, nie mamy na myśli tego, że masz wziąć cały plecak jedzenia, ale lepiej być przygotowanym na głód, bo przecież chodzenie wiele kilometrów sprawia, że się męczymy, spalamy kalorie, jak również po prostu jesteśmy coraz bardziej głodni. W górach nie zawsze można znaleźć miejsce, w którym można się posilić, dlatego tak bardzo kluczowe jest to, aby mieć ze sobą przynajmniej parę kanapek, jak również bardziej doświadczeni spacerowicze po górach mogą zabrać ze sobą odżywki, które dodadzą siły i odbudują mięśnie. Posiadanie w plecaku wody mineralnej w zasadzie jest obowiązkiem, bo szczególnie w sytuacji upałów ma to ogromne znaczenie, by się napoić i mieć siły na dalsze zdobywanie szczytów.

Ciepła odzież

O ile latem szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych nie ma to tak wielkiego wpływu, to jednak od mniej więcej sierpnia czy września warto zabrać ze sobą przynajmniej ciepłą bluzę oraz spodnie, które nie doprowadzą do wychłodzenia organizmu. Na szlakach górskich jest przeważnie chłodniej, temperatura jest niższa, więc warto być gotowym na każdą ewentualność, by po prostu nie być zaskoczonym.

Buty trekkingowe

Decydując się na górskie spacery warto mieć dobrej jakości obuwie, które zapewnią bezpieczeństwo. Buty Meindl zdecydowanie wpływają na komfort spacerowania – sprawdź dostępne rozmiary: www.polarsport.pl/meindl.html. Nierzadko zdarza się, że pogoda potrafi spłatać figla, a szczególnie w górach, więc buty Meindl doskonale sprawdzą się podczas każdych warunków atmosferycznych.