Czas na wspinaczkę górską

Wspinaczka górska jest taką dyscypliną, której nie trzeba porzucać w okresie wiosenno-letnim, wraz z pierwszymi roztopami. Nawet jeżeli ilość śniegu zmalała, nadal można się wspinać, dzięki czemu nikt nie wyjdzie z wprawy. Pomimo tego, że pora roku się zmieni, zawsze trzeba dobrze się do wspinaczki przygotować. Nie tylko, jeżeli chodzi o akcesoria zabezpieczające, ale również o ubrania. Te zawsze trzeba mieć dopasowane zgodnie z uprawianą dyscypliną sportową.

Zmienne warunki pogodowe

Odzież do wspinaczki górskiej w swojej ofercie ma marka Fjallraven. To właśnie u nich można znaleźć garderobę, która jest w stanie zapewnić dobrą ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. A tych w górach zawsze należy się spodziewać. Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z wiosną, czy też latem, jesienią, zimą.

Dobrą propozycją może być więc kurtka z membraną. Dlaczego? Ponieważ to ona zapewnia ochronę przed wilgocią. Niektóre kurtki mają już taką membranę zintegrowaną z całością. Niekiedy oferowana jest ona w komplecie. Bardzo wygodne i cenione rozwiązanie, które wybierane jest przez wielu miłośników wspinaczki górskiej. Tak samo ważny jest softshell, który stanowi najlepszą ochronę przed wiatrem. Aczkolwiek, musi ona być tak wykonana, aby móc jednocześnie zapewnić oddychalność swojemu ciału.

Które spodnie warto wybrać w góry?

Przeglądając ofertę takich marek, jak Fjallraven, można się zorientować, że do kupienia są również specjalnie dedykowane spodnie. Na co należy uważać, decydując się na wybór dolnej części garderoby? Podobnie, jak to jest w przypadku kurtki, muszą one być przeciwdeszczowe oraz dobrze chroniące przed wiatrem. Dobrze, jeżeli posiadają one dodatkową kieszeń, dzięki czemu będzie można w nich schować górskie niezbędniki.

Niektóre spodnie są tak skonstruowane, że można w nich odpinać nogawki. Dzięki temu będzie można je nieco skrócić, jeżeli temperatura na szlaku będzie bardzo wysoka. Takie 2w1 są bardzo przydatne, jeżeli warunki pogodowe nie są takie łatwe do przewidzenia.