Zalety egzaminu SRC online

egzamin src online

Egzamin SRC online to spore udogodnienie dla każdego, kto chce uzyskać uprawnienia radiooperatora SRC. Żegluga wymaga podjęcia stosownych kroków co do tego, aby zachować bezpieczeństwo i komfort na morzu. Czym cechuje się egzamin SRC? Z czego się składa? O czym pamiętać podczas rejestracji?

Egzamin SRC pytania

Niezwykle ważne jest to, że po kursie SRC konieczne jest przystąpienie do państwowego egzaminu. Jest on organizowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej zgodnie z harmonogramami sesji egzaminacyjnych. Terminy natomiast podawane są na stronie internetowej UKE. Jeśli chodzi o pytania, mamy tutaj do czynienia z dwiema częściami egzaminu. Pierwsza z nich obejmuje pytania testowe z jednokrotnym wyborem. Druga część to praktyka, jaka wiąże się z obsługą urządzeń radiokomunikacyjnych, jakie znajdują zastosowanie w morskiej żegludze. Nie zapominajmy o tym, że egzamin da nam możliwość uzyskania międzynarodowego świadectwa SRC. Więcej na temat egzaminu src online przeczytasz w artykule na stronie fairwinds.pl.

egzamin src online

Egzamin SRC online

Egzamin SRC online jest sporym ułatwieniem dla wielu miłośników żeglugi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w morzem lub są specjalistami już od wielu lat. Każdy, kto chce przystąpić do egzaminu, musi zalogować się na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W tym przypadku do wyboru mamy:

  • logowanie dzięki profilowi zaufanemu,
  • założenie swojego konta na stronie UKE. 

Przed egzaminem pamiętajmy o uiszczeniu opłaty. Po wykonaniu zgłoszenia otrzymamy maila zwrotnego w ciągu kilku dniu, który powie nam o tym, czy zakwalifikowaliśmy się na egzamin.