Rower elektryczny, czym jest i jak działa?

rower elektryczny

Wygląd roweru elektrycznego jest praktycznie nie do odróżnienia od roweru konwencjonalnego. Wystarczy zobaczyć zdjęcie lub film z roweru elektrycznego, aby to sobie uświadomić. Napędzany jest kompaktowym silnikiem elektrycznym umieszczonym na ramie lub wewnątrz tylnego albo przedniego koła (silnik-koło). 

Komfortowa jazda

Rowery elektryczne nie ważą dużo więcej niż standardowe rowery. Elementy elektryczne są bezpieczne i wydajne dzięki specjalnemu sterownikowi. Rowery elektryczne nie mają ograniczeń wiekowych. Rower elektryczny możesz kupić w sklepie internetowym GreenBike na dowolne potrzeby: przejażdżka po mieście, jazda do pracy, codzienne zakupy. Nie potrzebujesz prawa jazdy. Hybrydy rowerowe są bardzo łatwe w utrzymaniu, konieczne jest jedynie naładowanie akumulatora na czas.

Rozpoczynanie pracy z pozycji stojącej

Po naciśnięciu dźwigni przepustnicy rower elektryczny rusza ze startu stojącego. Użytkownik ma również do wyboru trzy inne tryby jazdy: pedałowanie, jazdę synchroniczną lub kombinację.

Ładowanie z sieci zasilającej

Ładowanie w ciągu 5 do 6 godzin z domowego gniazdka elektrycznego o napięciu 230 V. Można go naładować w dowolnym dogodnym miejscu. Naładowany akumulator wystarcza nawet na 10 godzin jazdy rowerem elektrycznym lub przejechanie 40 km. Zwiększa możliwości pokonywania długich dystansów, nawet do 200 km dziennie.

rower elektryczny

Zalety roweru elektrycznego

Jeśli porównać go ze zwykłym rowerem, to kupując rower elektryczny, zyskujemy świetnego pomocnika w przemieszczaniu się. Zajmie się wszystkimi trudnymi czynnościami, takimi jak pokonywanie wzniesień i przyspieszanie!

W porównaniu z motorowerami i skuterami napędzanymi silnikami benzynowymi rowery elektryczne są łatwe w utrzymaniu, ciche, przyjazne dla środowiska i znacznie tańsze. Dzięki niewielkiej wadze rowery elektryczne mogą być przechowywane w pomieszczeniach, w korytarzu lub na balkonie.