Odwiedź Wrocław i zachwyć się!

Wrocław jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych oraz najbogatszych pod względem atrakcji miast w Polsce. Turyści przyjeżdżają tu nie tylko z Polski, ale i z innych zakamarków świata. Każdy z nas nie raz z pewnością słyszał o wrocławskim rynku, pięknym i dużym zoo, wrocławskich krasnalach oraz Ostrowie Tumskim. Co w takim razie warto zobaczyć we Wrocławiu, jeżeli wszystkie najpopularniejsze miejsca są nam już znane? Sprawdź artykuł: https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/wroclaw-atrakcje-ktore-warto-zaplanowac-na-aktywny-weekend-na-jesieni/

Hala Stulecia

Hala Stulecia to obok rynku w Krakowie to jedno z piętnastu miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce. Miejsce zaliczane jest do najważniejszych dzieł w architekturze światowej XX wieku. Śmiało można stwierdzić, że stanowi ona jeden z symboli Wrocławia. Budowla ma 42 metry wysokości, a jej dachem jest żelbetonowa kopuła o średnicy 67 m. Już z oddali robi wrażenie. To właśnie tutaj odbywają się największe koncerty, wystawy, targi oraz wydarzenia sportowe w stolicy Dolnego Śląska.

Hala jest udostępniona turystom do zwiedzania, jednak rzadko możemy natrafić na tą okazję. Ze względu na liczne wydarzenia organizowane w tym miejscu, najczęściej jest ona czasowo zamknięta.

Hydropolis

Hydropolis to centrum wiedzy poświęcone wodzie. Jest to jedno z najbardziej znanych muzeów w mieście, którego lokalizacją jest zabytkowy XIX-wieczny neogotycki podziemny zbiornik wody o powierzchni 4600 m². Na miejscu znajdziemy aż 7 stref tematycznych, które są ciekawym źródłem wiedzy nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Wszystkie oscylują w wystawy związane są z mieszkańcami wody oraz znaczeniem wody dla człowieka. W wyznaczonym czasie znajdują się tu też cykliczne wystawy czasowe. Pomieszczeniem, które zasługuje na szczególną uwagę jest przestrzeń relaksu, w której znajduje się ściana z zielonego „mchu”, symbolizująca oglądane z lotu ptaka lasy amazońskie.

Sky Tower

Sky Tower to najwyższy budynek Wrocławia, który powstał w roku 2012. Wcześniej również znajdował się tam najwyższy budynek miasta. Drapacz chmur ma 215 metrów wysokości. W budynku znajdziemy liczne sklepy oraz pomieszczenia biurowe. Nie brakuje tu też tematycznych wystaw. Największą atrakcją Sky Tower jest taras widokowy znajdujący się na 49. piętrze. Będąc na miejscu warto też udać się do Kolejkowa – ciekawej atrakcji szczególnie dla dzieci. Jest to miniaturowe przedstawienie kolei na mapie Dolnego Śląska. Znajdują się tam charakterystyczne dla poszczególnych miast miejsca, a całość jest ruchoma. Możemy zobaczyć tam zarówno szczekające psy, jak i idących ludzi czy pływające statki oraz sunące koleje.

Jump World Wrocław

Jump World Wrocław to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to park rozrywki podzielony na kilka sfer. W całym obiekcie znajdują się trampoliny – są one nie tylko na podłogach, ale i ścianach. Bez względu na to, jak wielkim fanem trampolin jesteśmy, każdy powinien odwiedzić basen z gąbkami. To właśnie w tym miejscu odwiedzający Wrocław mogą nieco odprężyć umysł i dać ponieść się dziecięcym zabawom. Poza strefą trampolin, jest tu też wyznaczona strefa siatkówki, basketu czy akrobatyczna.