Główne cechy rękawic taktycznych

Dlaczego rękawice są obowiązkowym wyposażeniem żołnierzy lub hobbystów militariów? Kontakt z bronią oraz innymi akcesoriami na przykład nożem w warunkach bojowych może doprowadzić do uszkodzenia skóry dłoni. Rękawice stanowią barierę ochronną, która ma w pierwszej kolejności zapobiec zranieniu lub oparzeniu.

Cechy dobrej jakości rękawic taktycznych

Jednym z najważniejszych elementów jest materiał, z którego rękawice zostały uszyte. Musi to być tanina bardzo odporna. Podczas zadań w terenie często może zdarzyć się kontakt z ostrymi powierzchniami i zbyt cienki materiał szybko uległby rozdarciu.

Drugą ważną cechą jest przepuszczalność powietrza. Tkanina nie może powodować nagromadzenia wilgoci. Pot z dłoni musi wsiąkać w materiał i być odprowadzany na zewnątrz. W przeciwnym razie kilkugodzinne noszenie rękawic skończyłoby się odparzeniem i bolesnym uszkodzeniem skóry dłoni.

W miejscach newralgicznych, które są często używane, jak na przykład opuszki palców materiał powinien być dodatkowo wzmocniony. Najczęściej w rękawice taktyczne (kliknij) wykonywane są z poliestrowych tkanin o zaawansowanych technologicznie udogodnieniach. Nadal popularne są również akcesoria wykonywane z naturalnych skór.

Budowa rękawic taktycznych

W rękawicach wykorzystywanych w ekstremalnie trudnych warunkach znaczenie ma każdy szczegół. W nowoczesnych akcesoriach przemyślany jest każdy nawet najmniejszy element. Dlatego na przykład bardzo często między palcami montowany jest elastyczny materiał. Dzięki niemu dłoń i palce mogą z pełną swobodą wykonywać wszystkie czynności. Kolejnym ważnym elementem jest zapięcie na nadgarstku. Jego zastosowanie pozwala na szczelne odseparowanie dłoni od czynników z zewnątrz oraz zapobiega przypadkowemu ześlizgnięciu rękawicy z ręki. Zdejmując rękawice można pozostawić ją przypiętą do rękawa i uniemożliwić w ten sposób jej zaginięcie.

Nowoczesne rozwiązania w rękawicach

Rękawice taktyczne, które znajdują zastosowanie w militariach i strzelectwie muszą być przystosowane do obsługi nowoczesnych urządzeń. Jednym z takich rozwiązań jest zaopatrzenie materiału rękawic znajdujących się na końcówkach palców w tkaninę umożliwiająca obsługę ekranów dotykowych. Nowoczesne rękawice posiadają również specjalne wkładki po zewnętrznej stronie dłoni, które rozpraszają energię uderzenia. Natomiast rękawice przeznaczone do walki wręcz maja syntetyczne ochraniacze w jeszcze większym stopniu zapobiegające przebiciu powierzchni materiału. Dzięki temu dłonie są znacznie lepiej chronione.